SOUNDTRACK Poděbrady nabije poslední prázdninový víkend malebné středočeské lázně energií filmové hudby


Letošní Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady otevře již zítra své brány ve velkém stylu. 

Hlavní program nabitý světovými koncertními premiérami velkých jmen hudebního světa podtrhne bohatý doprovodný program pro celou rodinu a zcela zdarma přinese vedle skvělých koncertů, filmů či multimédií také řadu dalších aktivit.
V poděbradském světě filmu by si měl během čtyř festivalových dní a nocí najít každý to své. „Program se pohybuje od klasických orchestrů k rockovým kapelám, od pohádek k videohře, od Kolji k agentovi 007,“ nastínila širokou programovou škálu festivalu jeho dramaturgyně Karla Sluková.

Festival slavnostně zahájí ve čtvrtek 30.08. v 19:00 skupina Čechomor premiérou zcela nově pojatých skladeb z filmu Rok ďábla. Další dny přinesou světové premiéry koncertů nejznámějších melodií Ondřeje Soukupa (31.08. ve 20:00) a unikátního soundtracku k hernímu megahitu Kingdom Come: Deliverance (2.9. v 18:00). Se svou audiovizuální show přijíždí do Poděbrad jeden z nejznámějších francouzských hudebních skladatelů Eric Serra. Ten přenese návštěvníky do světa sci-fi a napětí, například s hity z filmů James Bond: Zlaté oko a Pátý element. Jeho vystoupení bude hlavním bodem sobotního programu, tedy 01.09.2018 ve 20:00.

Taneční show v choreografii Jana Ondera, připravená speciálně pro SOUNDTRACK Poděbrady, provede diváky melodiemi z řady slavných filmů. Originálním příběhem se protančí oblíbené osobnosti z televizního hitu StarDance, a to Jan Onder, Dana Batulková, Kateřina Baďurová a profesionální tanečníci Michal Padevět, Veronika Lálová a Marek Zelinka.
Nejen děti, ale jistě i dospělé potěší projekce jak pohádky Ať žijí duchové, tak zejména unikátní promítání filmu S čerty nejsou žerty spojené s vystoupením symfonického orchestru, který interpretuje oblíbený soundtrack Jaroslava Uhlíře.

Tradicí festivalu je sobotní „Koncert před půlnocí“, který je pro návštěvníky festivalu zdarma. Letos jím bude dechberoucí show Vivaldianno, mezinárodní projekt o životním příběhu hudebního génia Antonia Vivaldiho. Diváky překvapí unikátním spojením barokní hudby s art-rockovým zvukem, moderním tancem a velkoplošnou animací. „Koncert bude exkluzivní nejen díky návštěvě americké violoncellistky Tiny Guo (sólistky Hanse Zimmera, San Diego Symphony a dalších), ale také obřími projekcemi přímo na vnější zdi poděbradského zámku. Nejlepší výhled se tak divákům naskytne z protějšího břehu Labe u kryté koncertní haly nebo z Městského ostrova,” říká Michal Dvořák, ředitel festivalu. Každý den vyvrcholí večerní program taneční afterparty s předními českými DJs. Festivalové pozdní večery naplní DJ Michael Burian, DJ Ondray, DJ Lucca, DJ Ladida, Red Bull Music 3style Showcase a hvězdné britské duo Addictive TV, které jedinečným způsobem propojuje videa se zvukovými samply.

Doprovodný program v lázeňském parku nabídne návštěvníkům zdarma další koncerty v rámci Metro stage a ČEZ stage, na které zahrají špičky tuzemské hudební scény – Aneta Langerová, Emma Smetana, Ondřej Gregor Brzobohatý a David Koller. Ten vystoupí s originální audiovizuální show, připravenou speciálně pro SOUNDTRACK. V rámci jeho koncertu vystoupí i speciální host, Bára Poláková. Nebudou chybět workshopy, výstavy, tančírna, herní technologie a virtuální realita,
sportovní aktivity, zábava pro děti a oblíbený kinobus. Cena SOUNDTRACK, tradičně udělována za mimořádný přínos české nebo světové filmové hudbě bude letos udělena Ondřejovi Soukupovi, Ericu Serrovi, Tině Guo a in memoriam Petru Skoumalovi a Petru Hapkovi. Luxusní SOUNDTRACK cena vznikla ve spolupráci se sochařem a designerem Stefanem Milkovem a tradiční
českou firmou Preciosa.

Poprvé v historii festivalu byla vypsána soutěž pro začínající hudební skladatele SOUNDTRACK Poděbrady Cena České televize. Mladí umělci komponovali novou hudební znělku v libovolném hudebním stylu k legendárnímu seriálu Sanitka (1984) z produkce ČT. Slavnostní vyhlášení a předání ceny proběhne před koncertem Ondřeje Soukupa 31. 8. 2018.

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press