Pán pastelů

V deváté třídě na základní škole ho učitelka nechala vyzdobit stěnu v učebně dějepisu. Michal Janovský kreslení vždy miloval a tak výzvu přijal, rozjel se a byla z toho pětadvacetimetrová freska, která je v té třídě dodnes. A jelikož jeho výtvarná hvězda strmě stoupá vzhůru, je jasné, že jednou bude mít tahle škola v majetku umělecký poklad. 
Když mu totiž manželka věnovala sadu pastelů, určilo to jeho současnou, velice úspěšnou cestu! 
Jeho obraz dnes vlastní i rocková legenda Alice Cooper! Český Pán pastelů vytvořil muzikantův portrét před několika lety a předal mu jej osobně po koncertě. Unikátní je, že Cooper už jeden svůj portrét od jiného umělce dostal. A tím malířem byl Salvador Dalí. 
Janovský tvoří pastelem a umí s ním přímo kouzla. Médium v jeho rukách ožívá s lehkostí, ale také divokostí. Je znát, že malíř je duší rocker a rozhodně si nevybírá něžná témata. Jeho ženy jsou velice smyslné a vášnivé, i když působí křehce, sálá z nich výrazná sexuální energie. Janovského muži jsou charismatičtí, dost bojovní a nekompromisní. V umělcově případě rozhodně neplatí, že práce s pastelem je jemnost a hravé malování.  V jeho mysteriózní tvorbě se odráží velký zájem a obdiv k historii. Rád ztvárňuje domorodce, válečníky a také výrazné osobnosti. Má za sebou již několik úspěšných výstav a jeho kniha o tom, jak pracovat s pastelem se již stala bestsellerem!
6. prosince 2018 v 18 hodin v pražské Knupp Gallery v Revoluční ulici Michal Janovský svou veleúspěšnou publikaci Suchý pastel slavnostně pokřtí a zároveň představí svou tvorbu spolu s kurátorkou Renátou Mužíkovou. Poprvé veřejnosti odhalí portrét legendy Freddie Mercuryho – za osobní účasti  zpěvákova komorníka Petera Freestonea! A to není všechno. Návštěvníci se dočkají překvapení, které učiní tuto vernisáž pro rockové a hudební fandy jistě absolutně nezapomenutelnou! Legenda ožije 6. prosince v Knupp Gallery. Show must go on!

 

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press