Paddy Kelly oslaví čtyřicítku a vystoupí v Čechách!

Fanynky ho milovaly, dokázal pobláznit tisícové davy, se svojí rodinou vyprodával největší haly v Evropě a pyšnil se krásnými dlouhými vlasy. Jak moc se za posledních 20 let změnil Paddy Kelly, který byl v 90. letech fenoménem?

Psala se 90. léta, televize pravidelně vysílala hudební pořad Eso, vycházel časopis pro teenagery Bravo a tisíce fanoušků zbožňovalo zpěváka ze skupiny The Kelly Family Paddyho. Toto je historický fakt, který nelze popřít ani vyvrátit. To, že byl Paddy Kelly v této době ikonou, miláčkem náctiletých dívek, které před koncerty nocovaly před sportovními halami jen proto, aby svému dlouhovlasému idolu byly při koncertech co nejblíže, vlastnily nekonečné sbírky jeho fotografií a při pohledu na něj občas i omdlévaly, dokazuje nejen jeho popularitu, ale i sílu až hysterické mánie, kterou může jeden člověk vyvolat.

Mnoho let koncertoval se svojí rodinou, která má za sebou stovky koncertů, tisíce prodaných CD a sbírku ocenění, v rámci turné procestoval mnoho zemí a všude kam přijel, způsoboval jen svojí přítomností davové šílenství.

Jak dlouho lze tento způsob života vydržet a dá se s tak velkou mírou popularity vůbec někdy sžít? Odpověď na otázku, která je minimálně z psychologického hlediska velmi zajímavá, přinesl sám Paddy, a to svým rozhodnutím opustit daný styl života.

Rozhodl se ze skupiny odejít, opustit vše světské, od základu změnit svůj život v úplném ústraní za zdmi kláštera, kde nakonec strávil šest let jako mnich. Toto rozhodnutí a doba strávená v klášteře byla pro jeho osobní život velmi důležitým obdobím, kdy se snažil duchovně vyspět, nalézt sám sebe a jednou z nejzásadnějších priorit se pro něj stala víra v Boha.

Uplynulo několik dalších let, mezitím Paddy opustil zdi kláštera, začal používat své „pravé jméno“, tedy Michael Patrick Kelly a vydal se na hudební sólovou dráhu. Před tím si ještě nechal ostříhat své dlouhé vlasy, které k němu odjakživa patřily a byly jeho součástí, což někteří fanoušci nesli velmi těžce, avšak i tento čin byl předzvěstí blížící se změny v jeho životě.

Aktuálně je Michael Patrick rozhodnut jít stále kupředu, nevracet se k minulosti, a i proto, nebude jako část jeho rodiny při velkém comebacku The Kelly Family. Kdyby se vrátil ke starým rodinným písním, byl by to možná krok nazpět, což neznamená, že v rámci jeho vystoupení nezazní některé starší písně. Několik hitů z dob největší slávy skupiny má stále ve svém sólovém repertoáru, avšak snaží se je přizpůsobit dnešní moderní době.

Letos má velmi mnoho práce, účastní se německé prestižní soutěže Sing meinen Song (Zpívej mou píseň) a dne 16. června mu vyjde nové, již čtvrté sólové album s názvem iD s patnácti novými písněmi, které produkoval v Londýně s pomocí světově známých producentů. Již nyní lze prozradit, že na turné, které bude následovat, zazní především skladby z tohoto nového alba.

Nyní se Michael Patrick chystá na velké open air turné, v rámci kterého odehraje jediný koncert mimo německy mluvící země právě v České republice. Dne 19. srpna vystoupí jako hlavní hvězda v Sedmihorkách u Turnova na Happy Faces Festivalu, který bude součástí akcí a koncertů pod názvem Sedmihorské léto. V rámci Happy Faces Festivalu jistě neméně rozproudí divákům krev v žilách i další interpreti, kteří zde vystoupí. Na stejném pódiu se představí i finalistka Česko Slovenské SuperStar Alžběta Kolečkářová se svojí „loop machine show“, dále kapela Public Relations a populární zpěvák z druhé české SuperStar Vlasta Horváth.

I dnes má Michael Patrick stále mnoho fanoušků, kteří jezdí na jeho koncerty a podporují ho tak v jeho sólové kariéře, i když většina z nich dospěla, stále mají v paměti časy, kdy jejich součástí života byl tento charismatický mladý muž. Čas plyne rychle, a ač se tomu ani nechce věřit, právě v tomto roce oslaví své 40. narozeniny. Nutno podotknout, že vzhledem se k tomuto věku ani trochu nepřibližuje, neboť si stále zachovává svoji mladistvou tvář, jiskří energií a elánem do života. Někteří lidé se ve svém životě moc nezmění, ať už svojí vizáží či vlastním myšlením, ale právě Michael Patrick je ukázkou toho, jak moc se během několika let může člověk celkově změnit, po všech stránkách dozrát a mnoho věcí ve svém životě přehodnotit.

Ať už jste stávající či bývalí fanoušci Michaela Patricka, máte rádi Vlastu Horvátha, Public Relations či Alžbětu Kolečkářovou, nebo jen pěknou hudbu a festivaly, doporučuji nenechat si ujít Happy Faces Festival, který se koná dne 19. srpna v Sedmihorkách u Turnova. Zároveň upozorňuji, že se jedná o jedinečnou a především jedinou příležitost vidět Paddyho naživo mimo německy mluvící země. Zároveň tímto potvrzuji, že se zpěvák nezúčastní nového turné se svými sourozenci a tudíž nebude součástí koncertů The Kelly Family.

Další hudební recenze a rozhovory 

Povídání s frontmanem skupiny Chinaski Michalem Malátným

Kelly Family se v Praze připravovali na svůj koncert

Čechomor hrál pro Pomocné tlapky

Povídání s Karlem Holasem z Čechomoru

Čechomor Kooperativa Tour a Pomocné tlapky v Kutné Hoře již tuto sobotu!

Rozhovor se zpěvačkou Evou Pilarovou

Rozhovor se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou

Happy Faces Festival dostál svému názvu

Kouřimská skála vzpomínala na Petra Muka

Na slovíčko se zpěvákem Vlastou Horváthem

Rozhovor se skupinou Elán

Michael Patrick (Paddy) Kelly – rozhovor

Vinobraní na Kačině odhalilo překvapení

Víkend bude patřit Mišíkovi a dobrému pivu

Vinobraní – na Kačinu přivezou tuny umělého sněhu, tradiční vinobraní cílí nově na rodiny

Paddy Kelly přijede již zítra do ČR !

Koncert skupiny Elán a výročí zámku Loučeň

S elánem na Elán

Paddy Kelly oslaví čtyřicítku a vystoupí v Čechách!

 Americká hudební hvězda a autor Twilight ságy míří do Prahy

Comeback století! The Kelly Family přijedou koncertovat do Prahy

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku své jedenácté letní turné s rozšířeným pátečním programem

Goetheho Faust v rytmu rocku – Rock Opera Praha slavila premiéru

Zpěvačka Lenka Filipová získala prestižní ocenění, stále koncertuje

Exkluzivní rozhovor s Danielem Hůlkou – Vykulení

Aneta Langerová s kapelou 15.8.2014 Valečov

Charitativní koncert hvězd 29.8.2014 Valečov

Mňága a žďorp – Sázavafest

Skupina Keks – Sázavafest

Mr. Žarko poprvé v ČR – folklórové šílenství na Sázavafestu

Štěpán Kojan – charismatický zpěvák ze Struhařova

Věra Špinarová a Adam Pavlík Band již zítra v Bosni!

Sázavafest – multikulturní festival začíná již zítra!

Lenka Filipová a dcera Lenny – srpnové exkluzivní koncerty na zámku

Valečovské léto-Ivan Hlas a Keks rozhýbali i zříceninu hradu

Mathias Krauss zamíří opět do ČR

Keks rozzářili Vestec – příště v Lucerně se Smokie!

Divadelní recenze a rozhovory 

Články z oboru psychiatrie a psychologie

Ostatní akce

Foto Paddy Kelly 2017

 

 

 

 

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press