Odstranění problémů místo léčby příznaků

Léčba příznaků místo odstranění problémů, i tak by mohlo být nazýváno zdravotnictví 21. století. Důvody jsou na první pohled zřejmé, ale změna pravděpodobně v nedohlednu.

Času málo, starostí mnoho a sebemenší zájem o jakoukoliv změnu nulový, je obrázek průměrného člověka dnešní doby. Myšlení nastaveno na automat, nakoupit raději vše v nejbližším supermarketu než se pokusit něco samostatně vypěstovat, se vším tiše souhlasit a následně nahlas nadávat. Nelze nezmínit péči o vlastní zdraví, kdy návštěva lékaře nebo dokonce vyležení chřipky v posteli, začíná být výsadou pouze nezaměstnaných. Většina zaměstnaných si při zdravotních problémech raději místo oběda odskočí do lékárny a zakoupí předražené prášky bez předpisu známých z reklam a letáků.

Pokud už se člověk vypraví k praktickému lékaři, má na rozdíl od naordinované samoléčby reálnou šanci, že se fyzických potíží zbaví. Lékař obvykle provede odběr krve, ze kterého lze zjistit příčinu problémů a podle toho je zahájena léčba, například příslušnými antibiotiky. Na základě odhalení problému, může tedy dojít i k následné léčbě příznaků. Dalo by se říci, naprosto jednoduchý a přirozený proces. Ne vždy to je ale pravidlem. I když se některé příznaky na první pohled vážou na jasně dané příčiny, jsou oblasti zdravotnictví, kde je toto velmi obtížné rozeznat.

Trápí-li pacienta hlava spojená s psychickými problémy a všechny vyšetření dopadly v pořádku, přichází stanovení diagnózy lékařem – psychiatrem. Dle příznaků, které pacient popíše, není většinou nic složitého problém pojmenovat a nasadit příslušnou medikaci. Existují určité vzorce chování, dle kterých se následná diagnóza stanoví, vypíše se zdravotnická dokumentace a člověku se v důsledku předepsaných léků uleví. Pokud nedojde k situaci, že by pacient léky špatně snášel, není důvod, aby léky nezabraly. Pacient užívá léky a zdá se být uzdraven. To, že tomu tak není, pozná ve chvíli, kdy dojde k vysazení těchto léků. Důvod je naprosto prostý a není k jeho rozpoznání nezbytné ani studium Vysoké školy. Je jen škoda, že lékaři, kteří školu studovat museli, nedokážou občas pochopit fakt, že bez jasně rozpoznaného důvodu problémů, nemohou nikdy zdárně vyřešit a vyléčit příčinu.

Co je však velmi důležité zmínit je fakt, že problém rozeznávání skutečných problémů a následného řešení příznaků a důsledků, není problémem pouze lidí. Toto téma se kromě lidské populace týká i zvířat, která si na rozdíl od lidí nedokážou říci, co je trápí. Zvířata jsou závislá pouze na svých lidech, kteří musí posoudit, co je pro ně nejlepš, a zda všechny konvenční metody jsou vždy nejlepší pro jejich zvíře. Možná by občas stálo za to zamyslet se, zda není čas pro změnu v léčbě, terapii a především fakt, že i ta na první pohled nejjednodušší metoda léčby, může být tou nejúčinnější.

Další články z oblasti psychiatrie a psychologie 

Panická porucha

Bipolární afektivní porucha

Hranice mezi depkou a depresí

Nabídněte strachu dohodu

První psychologická pomoc by měla být samozřejmostí

Odstranění problémů místo léčby příznaků

Rozhodnutí vysadit antidepresiva – i prohra je pro léčbu důležitá

Jak se smířit s vlastní prohrou

Psychiatr není telepat – bohužel

Abstinent není vyléčený alkoholik

Sebevražda na trati

Diagnóza – naivita

Srdce s vůní fialových květů – přátelství unikající dnešnímu světu

Zmizela + Návrat

Život je krásnej a barevnej

 

Divadelní recenze a rozhovory

Hudební recenze a rozhovory

Ostatní akce

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press