Klára Sedlo/Sweet Demonica

Vládkyně dne a noci, Paní děsivých snů, tajemných nočních můr, ale také touhy a smyslnosti. Ta, jejíž příchod byl předpovězen dávnými mýty – Sweet Demonica Klára Sedlo!

Tvorba jedné z nejvýraznějších současných výtvarných umělkyň své generace v sobě výborně kombinuje provokativní lolitovskou hravost a zároveň dokonalý malířský projev. Flirtuje s lidskými smysly a dává jim tak výjimečnou nadstavbu, že pozorovatel zcela propadne slastnému kouzlu a pod vlivem omamných cukrátek nechává průchod svým emocím – a právě v této symbióze se spolu s autorkou rád vydává na nečekanou a nezapomenutelnou jízdu.

Oči plyšáků a v nich planoucí oheň. Jde z nich trochu strach, ale jsou sympatičtí a roztomilí. Lákadla tohoto světa, třpytivé pozlátko ohňostroje marnosti všedních dnů, plastová květina v broušené váze, která nemůže zemřít, protože nikdy nežila. Symbolika povrchnosti a pomíjivosti s typicky ženským nadhledem a nadsázkou. Rituály, přetvářka, koketérie a nehorázný flirt s okem a duší. Klářina díla jsou drzá a nezapomenutelná.

Studentka pražské AVU, umělecky vedená profesorem Michaelem Rittsteinem a v současné době finišující studium v ateliéru kresby Jiřího Petrboka. Klára Sedlo – ta, která umí vytvářet magické obrazy, které v člověku zůstanou navždy.

Kurátorka výstavy: Renáta Mužíková

Těšíme se na setkání na vernisáži!

PS: Přijde překvápko! 

Výstava potrvá do 4. 8.

 

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press