Divadlo v Řeznické zahajuje 37. sezonu

„Velké divadlo na malé scéně“

I ve 37. sezoně svého působení se Divadlo v Řeznické drží motta, které si vytyčilo, „Velké divadlo na malé scéně“ a bude se i nadále věnovat aktuálním tématům a osobnostem, které ovlivnili jak vědecký i kulturní svět a život kolem nás. Chystá nejméně dvě české premiéry.

První z nich bude Relativita, kterou uvedeme díky finančnímu přispění Hl. města Prahy a Velvyslanectví USA v České republice. Od jejího autora Marka St. Germaina už máme na repertoáru velmi úspěšnou inscenaci “Poslední sezezní u doktora Freuda”. Premiéra je plánovaná na 9. listopadu v obsazení Miroslav Táborský, Lucie Štěpánková a Kateřina Táborská. Režie se ujme, stejně jako u Odvolání, Miroslav Táborský.
Einsteinovi se předtím, než se oženil se svojí první ženou Milevou, v roce 1902 narodila dcera, která ale už v roce 1904 záhadně zmizela. Je to neprobádaná kapitola Einsteinova života. Tento fakt vyšel najevo až v roce 1987 z objevené soukromé korespondence. Autor staví na spekulaci, že Einsteinova dcera žije a dospělá se mu ohlásí jako novinářka. Chce se ale hlavně dopátrat vysvětlení, proč ji otec opustil.

Na 5. dubna 2019 je plánovaná česká premiéra hry Looped (Ve smyčce) mladého amerického dramatika a režiséra Metthewa Lombarda v obsazení Nela Boudová, Filip Cíl a Zdeněk Velen. Všechny účinkující znáte i z jiných inscenací Divadla v Řeznické, režie hry Ve Smyčce se ujme Jakub Nvota.
Autor se inspiroval skutečnou událostí, nahrávkou z léta 1965. Stárnoucí hvězda londýnského West Endu, ale v té době již téměř zapomenutá americká herečka Tallulah Bankhead, proslulá svým nenapodobitelným chraplavým hlasem a zdrcujícím sarkasmem, libertinka a ikona nezávislých žen 20. století, představitelka bouřliváctví a svobodomyslnosti, ale známá také destruktivními alkoholovými, drogovými a sexuálními eskapádami, měla dokončit jednořádkovou repliku ke svému poslednímu filmu “Fanatic”. Dorazila ovšem do filmového studia v Los Angeles v takovém stavu (namol – looped), že osm hodin nahrávání této pětiminutové frekvence (smyčka – the loop) připomíná zběsilou jízdu na horské dráze.

Jako každý rok se i tuto sezonu Divadlo v Řeznické zúčastní Noci divadel, která letos připadá na sobotu 17. listopadu. Kromě pohádky pro děti, které se už tradičně ujme sdružení Lokvar, nabídneme i diskuse, workshop a samozřejmě večerní představení! O podrobném program Vás budeme ještě včas informovat.

Zároveň bychom Vás rádi srdečně pozvali na některou z našich loňských českých premiér. Inscenace „Poslední sezení u doktora Freuda“ s Martinem Fingerem a Pavlem Rímským je na programu 29. září a 18. a 31. října.

Zdeňka Velena, Filipa Cíle a Jitku Smutnou pak můžete vidět ve hře „Útěky“ od amerického dramatika Billa C. Davise 19. září a 8. října.

Poslední premiérou loňské sezony je hudební inscenace Vlasty Žehrové „Zavřete oči, swing přichází…“ a na programu ji máme 13. a 17. září a 25. a 29. října.

Pokud máte zájem o vstupenky, rezervujte je včas. Divadlo v Řeznické má malou kapacitu míst a představení bývají rychle vyprodaná.

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press