Dílna Hermuch

Dílna Hermuch je prostorem, kde se střetává neomezená fantazie a různé úhly pohledu na běžné věci i situace. K prodeji knihy, kresby abstrakcí, výroba Vintage art, decoupage, gravírování pro radost i originalitu.

Prodej zde nebo zasláním e-mailu na hermina.muchova@gmail.com

Knihy

Ze života liduZe života lidu – nahlas, ale v klidu 

Příběhy a postřehy ze života lidu, monitoring dění v ulicích i vašich hlavách i mé (ne)skromné teorie. Kniha obsahuje mých symbolických třicet tři článků, postřehů a komentářů vzniklých v souvislosti na konkrétní události v roce 2014 a začátkem roku 2015.

 

Nehroutím se
Nehroutím se, vždyť žiju!  

Jak přežít průsery a nezbláznit se – i tak by se dala nazvat kniha dle skutečné události, která poodhalí nejen Mínino tajemství, ale na konkrétním případu ukáže, kam až může zajít špatná psychiatrická diagnóza.

Za oknem psychiatrické ordinace studený vítr ohýbá větve starých dubů a listí se pomalu snáší na okenní římsu. I přes chlad proudící pootevřeným oknem, je Míně sedící uvnitř ordinace horko. Můžou za to nejen panické stavy z mříží v oknech, které jí tak děsí, ale i z důvodu, proč tu dnes odpoledne sedí. Během několika hodin musí projít, na základě rozhodnutí kriminální policie, psychiatrickým posudkem. Doktoru Navidovi vypráví několik pro ni nepříjemných vzpomínek, které pokládá za zlomové ve svém životě, nebo jí prostě jen vyvstanou na psychiatrickém křesle na mysli. Musí se probírat svojí hlavou a odhalit své nejzazší podvědomí, a to i v dávných zážitcích, které by raději na světlo již nikdy nevytahovala a na které není zrovna hrdá.
Otázka, na kterou je hledána odpověď, zní jednoznačně. Má některý z těchto zážitků vliv na skutek, který spáchala? Navíc trpí těžkou formou panické poruchy, bránící jí i v tak běžných činnostech, jako je cestování dopravními prostředky.
Co vše se může v hlavě obviněné změnit během několika měsíců, které uběhly od psychiatrického posudku k výslechu? Objeví se i vlastní náhled na celou situaci a řešení případu včetně vnímání aktuálního dění ve společnosti. A servítky se tu rozhodně neberou.

Podaří se Míně překonat všechny fobie i úzkosti a nastoupit po několika letech znovu do autobusu? A jak to dopadne s celým vyšetřováním kriminálního případu?

Námět, texty, typografická úprava Lucka Hermína Muchová

Možné formáty: PDF, ePub, MOBI

Připravuje se:

kniha Život v oblacích i ulitě

Bipolární porucha (Maniodepresivní psychóza) – nejde o život, „jen“ o přežití

Důvodem napsání této knihy je vlastní poznání, že ti, kteří se snaží pacientům pomáhat a studují vysoké školy, nemohou nikdy vysvětlit těm, kteří jsou pacientům oporou, velmi důležité detaily a myšlenkové pochody nemocných, nedokážou poodhalit vlastní svět pacienta, nepopsatelný pocit energie a jistoty, že dokážou v danou chvíli vše, absolutní nic v období deprese ani jejich vlastní fantazijní svět. Kniha nabízí nejen odhalení mozku jako centra všeho dění, odpověď na otázku, zda je opravdu jediným strůjcem všech potíží, ale i ukázku toho, jak lze BAP přeměnit v krásný barevný svět a přitom minimalizovat problémy s tím související. Zároveň otevírá téma hospitalizace nemocných v psychiatrických léčebnách i to, zda má pacient naději, že se v těchto zařízeních dočká pomoci a co u nás z pohledu pacienta bezesporu chybí. Kniha je určena pacientům, jejich blízkým, kterým snad alespoň částečně pomůže a nabídne naději, že i černá může být taková, jakou ji sami chceme vidět, a to vše z vlastního prožitku a náhledu z té druhé strany.  Zároveň je určena i široké veřejnosti, která by si ráda rozšířila své obzory a naučila se alespoň nejzákladnější první psychiatrickou pomoc, která by měla být samozřejmostí.

 

kniha pro děti „Sandeis“

kniha Cesta je divadlo

Stránky papíru se stávají prostorem, kde se střetává neomezená fantazie i různé úhly pohledu na běžné věci i situace nejen hlavních hrdinů, ale i každého čtenáře. Dojdou hlavní postavy knihy poznání, že žádná cesta vlastně nikam nevede a naleznou hranici mezi lidským vědomím, podvědomím a schopností nalézt motivaci bojovat, i když ….je vlatně s kým? Jak velkou roli sehraje divadelní opona a kdo večer ztvární hlavní roli?

text4

 

 

 

Textař

Nepsaný zákon obchodu praví, úspěch firmy na sloganu dnes se staví.

Nabízím slogany na míru, práci s textem, články, reportáže, knihy na zakázku, básně, korektury textu aj.

„Dopustíme-li nedbalostí svou, aby někdy jazyk náš vychlazen byl, nebude jináč, než že tím, což jsme, národem českým, býti přestaneme a časem v národ docela jiný a cizí se proměníme.“

Grafika (elektronická přání, vektory, animace, bannery)

pranihermuch

 

 

 

 

 

ptak5

 

 

 

 

Ruční gravírování do dřeva

IMG_2052 IMG_2053

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Lucka Hermína Muchová
Vlastník časopisu Mantra...nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky.
Offer articles, reportages, photos, owner Mantra magazine
Hermuch Media
Press

Latest posts by Hermuch Media (see all)