Čechomor hrál pro Pomocné tlapky

Vánoční čas je za námi, ale pojďme ještě na chvíli zavzpomínat na dobu adventu, vůni vánočního cukroví a především turné skupiny Čechomor, které adventní čas provázelo.

Skupina Čechomor letos oslaví třicet let působení na hudební scéně, a tak se jejich fanoušci mohou těšit na pořádnou dávku narozeninových oslav a zároveň i na vydání nové řadové desky. V loňském roce kapela rozšířila svoji současnou sestavu o nové členy. S těmi stávajícími, kterými jsou František Černý (kytary, zpěv), Karel Holas (housle, zpěv), Michal Pavlík (cello, dudy, klávesy) a Lukáš Pavlík (bicí, zpěv), od léta nově vystupují muzikanti Adam Malík (kytary, klarinet, zpěv) a Lukáš Čunta (baskytary, klávesy). Stálým hostem kapely zůstala zpěvačka s nezaměnitelným hlasem, kterým je Martina Pártlová.

Všichni, kdo mají rádi jejich originálně rockově zpracované lidové písně, dostali od skupiny ještě před Vánoci dárek v podobě vánočního turné s názvem Kooperativa Tour 2017. Po celý prosinec koncertoval Čechomor po celé České republice, kde rozdával příjemnou předvánoční atmosféru a dovolil tak návštěvníkům koncertů alespoň na chvíli zapomenout na předvánoční shon.

V rámci turné vystoupil Čechomor dne 16.12. i v Kutné hoře, kde jej čekal plný sál nedočkavých diváků, stálá fanouškovská základna, ale i těch, kteří si jen chtěli zpestřit zimní večer a vyrazili za kulturou. Na všechny příchozí čekala v Kulturním domě Lorec příjemná předvánoční atmosféra umocněna vánoční výzdobou, milým personálem a především večerem plným pohodové hudby.

Koncert odstartovala skladba Malovaný kostel a již při prvních tónech bylo jasné, že diváci nepřišli koncert pouze sledovat, ale chtěli být i jeho součástí. Po úvodu, který dostal diváky velmi rychle do tempa, následovaly písně Až já půjdu, Hruška a Větříček. Následující písně Husičky, Holubička, Tady jsem doma a zároveň i malou ochutnávku z nového alba Mamko, nedávej mě, mamko, doprovodila Čechomor svým zpěvem Martina Pártlová. Stala se již jejich stálým hostem, a tak její osobitý zpěv zazněl v průběhu tohoto večera ještě několikrát.

Celý repertoár byl sestaven z velmi dobře známých skladeb, které jsou průřezem třicetiletého hudebního působení skupiny na scéně a zároveň i jedné novinky. Píseň Mamko, nedávej mě, mamko je nová skladba, která bude součástí právě připravovaného alba a je ukázkou toho, co na posluchače v letošním roce čeká. Jedná se o veselou skladbu a dle diváckých reakcí je zřejmé, že se máme na co těšit.

Následovaly skladby Rosénka, Bodejž se zbančila baba, Velické zvony, Mezi horami, Dobře Ti je Janku, Střevíčky z těsta, Ach člověče hříšný a Místečko, Ach bože z nebe, Josef muj kochany, Až kukačka, Vánoční mundur a Lítali, lítali a Včelín. Po celou dobu koncertu nutno ocenit neutuchající zápal celé skupiny, vzájemné se doplňování, skvělou sehranost i výborné světelné efekty dodávající celému vystoupení naprosto profesionálně sladěnou scénu.

Dalším hostem Čechomoru byl Prague Cello Quartet, což je čtveřice mladých cellistů, kteří dokážou svým originálním přístupem k hudbě, originální podívanou a úpravou nejen klasických skladeb, přitáhnout pozornost diváků a zároveň odbourat hranici mezi klasickou hudbou a zábavou. V rámci turné s Čechomorem předvedli neuvěřitelnou show při jejich zábavném zpracování Montiho čardáše.

Večer byl protkán nejen hudbou, ale i mluveným slovem, a tak se diváci mohli například dozvědět, že skupina Čechomor podporuje už jedenáct let obecně prospěšnou společnost Pomocné tlapky, o.p.s., která vychovává psy pro postižené občany. Na závěr koncertu zazněla skladba Byla cesta a závěrečnou písní byla ta, která se v příjemné předvánoční atmosféře vyjímala bezesporu nejvíce, a to píseň Tisíc andělů. Návštěvnost, ale i věková pestrost těch, kteří si přišli tento večer užít, značí stále velkou oblibu skupiny na české hudební scéně a neutuchající zájem jejich fanoušků.

Na koncertě byla přítomna i ředitelka Pomocných tlapek o.p.s. paní Hana Pirnerová a velice ochotně mi tuto spolupráci přiblížila. „Se skupinou Čechomor spolupracujeme již jedenáct let. Jezdíme s nimi na koncerty po celé České republice, nyní právě v rámci jejich vánočního turné. Na každém jejich koncertě máme stánek přímo v sále, kde nás návštěvníci koncertu mohou nejen podpořit, ale dozvědět se i o fungování naší společnosti, výcviku a práce s asistenčními psy. Sídlíme v Plzni, a jelikož se v západních Čechách mnoho koncertů neodehrává, rozhodli jsme se například letos uspořádat již 2. Benefiční koncert s názvem Čechomor hraje pro Pomocné tlapky, který proběhl právě v Plzni. Cílem koncertu bylo potěšit návštěvníky úžasnou hudbou a zároveň získat potřebné finanční prostředky na výcvik našich šikovných psů.“

Na celý rozhovor s paní Hanou Pirnerovou se můžete těšit v některém dalším článku, stejně jako na další koncerty skupiny Čechomor.

Pokud máte rádi hudbu skupiny Čechomor, anebo vás zaujaly Pomocné tlapky, další příležitostí, kde je můžete společně potkat, bude 25.4.2018 v Plzni. Čechomor opět zahraje Pomocným tlapkám, a věřím, že stejně jako v rámci vánočního turné, i zde se opět snoubí skvělá hudba, milí lidé a jednoznačně prospěšná činnost, která má smysl.

Povídání s Karlem Holasem z Čechomoru naleznete zde.

Další hudební recenze a rozhovory 

Povídání s frontmanem skupiny Chinaski Michalem Malátným

Kelly Family se v Praze připravovali na svůj koncert

Čechomor hrál pro Pomocné tlapky

Povídání s Karlem Holasem z Čechomoru

Čechomor Kooperativa Tour a Pomocné tlapky v Kutné Hoře již tuto sobotu!

Rozhovor se zpěvačkou Evou Pilarovou

Rozhovor se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou

Happy Faces Festival dostál svému názvu

Kouřimská skála vzpomínala na Petra Muka

Na slovíčko se zpěvákem Vlastou Horváthem

Rozhovor se skupinou Elán

Michael Patrick (Paddy) Kelly – rozhovor

Vinobraní na Kačině odhalilo překvapení

Víkend bude patřit Mišíkovi a dobrému pivu

Vinobraní – na Kačinu přivezou tuny umělého sněhu, tradiční vinobraní cílí nově na rodiny

Paddy Kelly přijede již zítra do ČR !

Koncert skupiny Elán a výročí zámku Loučeň

S elánem na Elán

Paddy Kelly oslaví čtyřicítku a vystoupí v Čechách!

 Americká hudební hvězda a autor Twilight ságy míří do Prahy

Comeback století! The Kelly Family přijedou koncertovat do Prahy

Hudební festival Hrady CZ startuje na Točníku své jedenácté letní turné s rozšířeným pátečním programem

Goetheho Faust v rytmu rocku – Rock Opera Praha slavila premiéru

Zpěvačka Lenka Filipová získala prestižní ocenění, stále koncertuje

Exkluzivní rozhovor s Danielem Hůlkou – Vykulení

Aneta Langerová s kapelou 15.8.2014 Valečov

Charitativní koncert hvězd 29.8.2014 Valečov

Mňága a žďorp – Sázavafest

Skupina Keks – Sázavafest

Mr. Žarko poprvé v ČR – folklórové šílenství na Sázavafestu

Štěpán Kojan – charismatický zpěvák ze Struhařova

Věra Špinarová a Adam Pavlík Band již zítra v Bosni!

Sázavafest – multikulturní festival začíná již zítra!

Lenka Filipová a dcera Lenny – srpnové exkluzivní koncerty na zámku

Valečovské léto-Ivan Hlas a Keks rozhýbali i zříceninu hradu

Mathias Krauss zamíří opět do ČR

Keks rozzářili Vestec – příště v Lucerně se Smokie!

Divadelní recenze a rozhovory 

Články z oboru psychiatrie a psychologie

Ostatní akce

Fotogalerie Čechomor Kooperativa Tour

Hermuch Media
Press

Hermuch Media

Hermuch Media (kompletní autorská činnost Lucka Hermína Muchová)
Nabízím články, reportáže, rozhovory, fotografie vlastní nebo na míru dle zakázky, Mantra ...
Offer articles, reportages, photos, Mantra
Hermuch Media
Press